Latvijas katastrofa ‘Maximā’ Zolitūdē

Pārskats satur sekojošu informāciju par katastrofu 'Maximā' Zolitūdē:

  • Mirušo skaits
  • Mirušo vidējais vecums
  • Mirušo maksimālais vecums
  • Mirušo minimalais vecums
  • Mirušo skaits pa dzimumiem
  • Mirušo skaits pa vecuma grupām

Latvijas top 5 traģēdiju karte:

Katastrofa 'Maximā' Zolitūdē - 21.11.2013. ceturtdienas vakarā Rīgā, Priedaines ielā 20 iegruva lielveikala "Maxima" jumts. Traģēdijā gāja bojā 54 cilvēki:  37 sievietes un 17 vīrieši. Jaunākajam bija 23 gadi un vecākajam bija 80 gadi.

Ugunsgrēks Alsungas sociālās aprūpes centrā «Reģi» - Par traģiskāko ugunsgrēku Latvijas vēsturē uzskata 2007.gada 23.februāra ugunsgrēku Alsungas sociālās aprūpes centrā «Reģi». No liesmām izdevās evakuēt 66 cilvēkus, diemžēl dzīvību zaudēja 26 sociālā aprūpes centra iemītnieki. Plašo ugunsgrēku izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā.

Nogrimst prāmis «Estonia» - Ar Igaunijas karogu kuģojušais pasažieru prāmis «Estonia» nogrima Baltijas jūrā 1994.gada naktī uz 28.septembri. Prāmis bija ceļā no Tallinas uz Stokholmu, un katastrofā bojā gāja 852 cilvēki no kopumā 17 valstīm. Visvairāk bojāgājušo bija no Zviedrijas un Igaunijas. Katastrofā dzīvību zaudēja arī 23 Latvijas iedzīvotāji.

Traģēdija Talsos Iekšlietu ministrijas rīkoto svētku laikā - 1997.gada 28.jūnijā Talsos Iekšlietu ministrijas rīkoto svētku laikā policisti un ugunsdzēsēji cilvēkiem demonstrēja dienesta tehniku. Pasākumā tika paziņots, ka interesentiem ir iespēja apskatīt pilsētas panorāmu no ugunsdzēsēju autopacēlāja. Pacēlāja grozs tika pārpildīts, tā strēle neizturēja un cilvēki nokrita no 18,7 metru augstuma. Notikuma vietā gāja bojā deviņi bērni, bet 21 guva miesas bojājumus.

Ugunsgrēks Vangažos sociālajā mājā - 2006.gada 18.oktobra naktī Vangažos sociālajā mājā gāja bojā seši cilvēki. Nams dega ar atklātu liesmu, un ēkas savdabīgās konstrukcijas dēļ liesmas ir izplatījušās lielā ātrumā. Ēkas skārda jumts neesot ļāvis ugunsdzēsējiem iekļūt degošajā mājā, kā dēļ neesot bijis iespējams izglābt cilvēkus.

[stextbox id="info" caption="Piezīmes"]

  • Avots: Valsts pilicijas publicēts Zolitūdes traģēdijas Bojāgājušo personu saraksts 2013. gada 24. novembris

[/stextbox]